Kommenteeri

Spämm - lubatud või mitte?

Tänane Andmekaitse Inspektsiooni postitus Facebookis on väga asja- ja ajakohane, sest ka Legal Aid OÜ poole pöördutakse tihti küsimusega, kas spämmi saatmine on lubatud. 
Spämmi puhul on tegemist ebaseaduslikult saadetud elektroonilise otseturundusega. Sinna alla kuulub e-kiri, tekstisõnum ja multimeediasõnum. Andmekaitse üldmäärus e-kanalite kaudu saadetud otseturundust ei reguleeri. Seda teeb eriseadus ja kindlasti tuleb siinkohal  eristada  juriidilisi ja füüsilisi isikuid.
Spämmiga võitlemiseks on mitmeid võimalusi, kuid alustuseks võiks kindlasti üle vaadata kasutatavad spämmifiltrid, vajadusel neid uuendada või ümber seadistada ning kui see suuremaid tulemusi ei anna, siis saad asuda konkreetset spämmi uurima. 

Nagu ka Andmekaitse Inspektsiooni postituses, tuleb arvestada, et näiteks äriregistrist kättesaadav juriidilise isiku e-post, on avalik ja reklaamkirjade saatmine juriidilistele isikutele ilma eelneva nõusolekuta on lubatud. Kuid ka juriidilise isiku avalikule e-postile saadetud reklaamkirja puhul, peab olema loodud võimalus sellest loobumiseks.

Mõistagi on olukord teine, kui selgub, et reklaam- või uudiskiri on saadetud Sulle kui eraisikule.  Füüsilisele isikule võib reklaami saata ainult isiku eelneva nõusoleku olemasolul ning inimesele peab olema alati tagatud lihtne võimalus otseturustussõnumitest (olgu siis e-kiri, tekstisõnum või multimeediasõnum) loobuda.   

Andmekaitse Inspektsiooni postitus siin.

Lisa kommentaar

Email again: